Кошик
128 відгуків
Інтернет магазин "Hometools"
+380 (98) 042-66-61Київстар
+380 (63) 042-66-61Лайф
Додати відгук

Плюси та мінуси ланцюгових пилок

Плюси та мінуси ланцюгових пилок

Розповідаємо за перевагами та недоліками різних типів ланцюгових пилок 

Ланцюгова пилка - незамінний помічник для дачної ділянки, майстерні або приватного будинку. З її допомогою можна виконувати всілякі побутові завдання: від розпилювання деревини до заготівлі дров на зиму, причому можна зробити це швидко та якісно. Сучасні ланцюгові пилки за типом живлення поділяються на три види: акумуляторні (живляться від батареї), мережеві (від мережі 220 Вт), бензинові (на бензиново-масляної суміші). У цій статті розберемося у перевагах та недоліках кожного виду.

Бензинова пилка: переваги та недоліки

Якщо ти маєш доступ до електромережі на відкритому повітрі, то питання про вибір типу ланцюгової пилки вирішується саме собою. Якщо доступу до стаціонарного харчування немає, то потрібна бензинова ланцюгова пилка. Вона безпечніша за електроприлад, можна працювати навіть стоячи під дощем, чого не можна робити з електроінструментом, яким би надійним не здавався подовжувач. Серед ключових переваг бензинової пилки виділимо:

 1.  Автономність. Джерело живлення ланцюгової бензопили - масло-бензинова суміш. Одного повного бака достатньо на 40-60 хвилин.
 2.  Мають високу потужність порівняно з електропилами і оснащуються шинами більшої довжини, що дозволяє розпилювати 50-сантиметрові колоди.
 3.  Підходить для експлуатації в сніг та дощ, на відміну від електроінструменту.
 4.  Ланцюгову бензопилу можна безперервно використовувати до вироблення всього пального.

Недоліки ланцюгової пилки на бензині

Якщо говорити про мінуси бензинової ланцюгової пилки, то вона шкідлива для пильщика, оскільки двигун внутрішнього згоряння виділяє токсичні речовини. До того ж з такою пилкою потрібно щоразу запускати двигун і слідкувати за його оборотами. Деякі пилки вимагають щоразу підготовки бензино-олійного палива. Перед зберіганням або транспортуванням його краще зливати, а значить доведеться додатково купити каністру і ємності для змішування і підібрати їм місце для зберігання.

Важливо! Заливаючи погану олію, можна пошкодити інструмент. А ремонт ланцюгової пилки обійдеться набагато дорожче.

Серед інших недоліків:

 1.  Висока вартість самої пилки та сервісного обслуговування, запасних деталей, витратних матеріалів та ремонту в цілому.
 2.  Ланцюгові бензопили відрізняються великою вагою та габаритами.
 3.  Викидають небезпечні речовини, через що відбувається забруднення довкілля.
 4.  Потрібно постійно готувати бензиново-масляну суміш і зберігати її в певних умовах.
 5.  Утруднений «холодний старт» за мінусової погоди. Іноді навіть не рятує інерційний стартер і помпи, що підкачують.

Електрична ланцюгова пилка: переваги та недоліки

Електропили живляться від 220-вольтної мережі. Вони недорого стоять, мають низьку вібрацію, функції блокування старту, але з ними завжди потрібно знаходитися недалеко від розетки. Серед головних переваг електричної пили:

 1.  Найменший рівень вібрації, завдяки чому пильщик довше не втомлюється.
 2.  Вони тиха, а значить ти не дратуватимеш сусідів.
 3.  Досить великий експлуатаційний ресурс.
 4.  Високий рівень безпеки — блокування ланцюга під час відскоку не дасть оператору поранитися.
 5.  Підходить для використання у закритих приміщеннях, оскільки не виділяє токсичних речовин.
 6.  Дешевше у догляді - не потрібно закуповувати баки, міняти масло постійно.
 7.  Більшість моделей мають технологію автоматичного змащення ланцюга - бери саме таку пилку, щоб позбавитися зайвих турбот. Мастило необхідне для кращого ковзання ланцюга та меншого нагріву.

Важливо! Для змащування рекомендуємо користуватися олією, яку радить виробник. Якщо його немає, можеш сміливо брати STIHL, AL-KO, Oleo-Mac або Husqvarna - вони зарекомендували себе з кращого боку. Без масла гарантовано швидке знос шини та ланцюга та зниження продуктивності.

Недоліки електричної ланцюгової пилки:

 1.  Не можна використовувати під час дощу чи негоди – може вдарити струмом.
 2.  Потрібно робити перерви, щоб двигун не вийшов із ладу.
 3.  Не призначені для інтенсивної експлуатації.
 4.  Рухи обмежені довжиною кабелю.
 5.  При перенапрузі може пошкодитись мотор.

Електричну ланцюгову пилку слід використовувати в режимі, що щадить. Період безперервної експлуатації не повинен перевищувати 30 хвилин, після чого рекомендується зробити перерву, щоб не перевантажити пристрій. Рекомендується уникати нерівномірних навантажень та важких робіт, таких як лісоповал, розчищення лісу тощо, для цього краще придбати бензопилу.

Плюси та мінуси акумуляторних ланцюгових пилок

Акумуляторні пилки - це, по суті, та ж електропила, але працює не від мережі, а від вбудованого акумулятора, що перезаряджається. Серед головних переваг:

 • Можна пиляти далеко від розетки.
 • Екологічність та безпека – пила не викидає шкідливі речовини в атмосферу.
 • Мінімальна вібрація в ручках.
 • Необмежений радіус дії можна працювати як у дворі будинку, так і на вулиці.
 • Невисока вартість догляду та технічного обслуговування.

Головний недолік – це ціна. Пила з батареєю в кілька разів дорожча за мережеву електропили та бензопили. Але підвищена ціна виправдана зручністю експлуатації, довговічністю акумулятора та високою якістю. Ще один мінус – необхідність перезаряджання батареї. На жаль, заряд може вичерпатися в самий невідповідний момент, через що доведеться перервати роботу, почекати, поки інструмент зарядиться і після цього продовжити.

Якщо у тебе невелика ділянка і ти найчастіше просто пиляєш колоди на дрова, вибирай ланцюгову електричну пилку. Вона простіше в експлуатації, дешевше в обслуговуванні та менш галаслива. Для обробки великої території вибирай бензопилу. Вона не обмежує простір, потужніша і автономніша, а значить можна пиляти довше і продуктивніше. Акумуляторна пилка - найпрактичніший у плані експлуатації варіант, але коштує набагато дорожче. Але якщо готовий переплатити за комфорт, сміливо бери її.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner